دوربین حرفه ای

در این پیج به معرفی دوربین حرفه ای می پردازم

دوربین مداربسته 

چگونگی به کار بستن DVRوNVR  و هارد دیسک در ضبط شبکه ای تصاویر و دستگاه های ضبط دیجیتال

در طی استفاده کردن از سیستم های نظارتی دوربین های مدار بسته در جهان، کاربران به این امر مهم پی بردند که دوربین های مدار بسته در ضبط تصاویر دچار محدودیت هایی هستند لذا می بایست هارد موجود در دوربین تعویض و یا هارد دیسکی به دستگاه های ضبط دیجیتال اضافه نمود. اما سوالی که برای متقاضی سیستم های نظارتی دوربین مدار بسته پیش می آید این است که آیا می توان حجم و حافظه  هارد دیسک قبلی موجود در دستگاه ضبط دیجیتال را پاک سازی کرد و دوباره استفاده نمود و یا نیاز است تا آن هارد دیسک قبلی بایگانی شده و هارد دیسک جدیدی به دوربین اضافه نمود. عزیزان برای یافتن پاسخ چنین سوالاتی می بایست ادامه متن را با دقت دنبال نمایید.

گام اول:قطع نمودن منبع برق از دستگاه ضبط کننده

در ابتدا اولین مرحله ای که در زمان پر شدن هارد دیسک ها و  NVRو DVR های دستگاه ضبط دیجیتال می بایست به انجام برسد قطع نمودن منبع برق از دستگاه است که به دو

دوربین مداربسته صورت ممکن است اولی قطع برق از طریق دکمه پشت دستگاه و دومی به طریق کشیدن دوشاخ کابل دستگاه از پریز .

گام دوم:جدا سازی  هارد دیسک ها از دستگاه ضبط کننده

هارد دیسک یا هارد دیسک ها به کمک دو نوع کابل که شامل کابل برق و کابل دیگری با نام کابل داده ها که به آن SATAکابل می گویند به دستگاه متصل شده اند که کاربر این توانایی را پیدا خواهد کرد تا با مراجعه کردن به هارد دیسک، کارکرد درونی دستگاه ضبط دیجیتال را به خوبی روئيت كند پس بنابراین این دو فلز باریک می توانند بورد اصلی و هارد دیسک ها را به هم متصل نگه دارد لذا برای تعویض و یا پاک کردن حافظه ی هاردها لازم و ضروری است این کابل از هارد دیسک ها جدا شوند.

گام سوم:هارد دیسک ها باید حذف و اضافه  شوند

مرحله ای که در اینجا برای کاربر لازم به اجرا می باشد باز نمودن هر پیچی است که سبب شده برای دستگاه پوشش و امنیتی را ایجاد کند در اینجاست که دستگاه اصلی ضبط دیجیتال  می توانند هارد دیسک ها را از خود جدا کند. مرحله ی بعد که نصب هارد دیسک به دستگاه می باشد این است که دقیقا بر عکس مراحل جداسازی را انجام داده تا هارد دیسک های جدید بتوانند در جای مخصوص به خود قرار گیرند. اولین باری که قرار است هارد دیسک ها به دستگاه DVR متصل  شوند نیازی  نخواهند بود  تا فرمت شوند. اما اگر هارد دیسک اضافه شده به دستگاه اصلی قبلا مورد استفاده قرار گرفته باشد برای استفاده مجدد از آن لازم و ضروری است تا فرمت شود که انجام چنین کاری به کمک منوی راهنمای دستگاه هم امکان پذیر است.

گام چهارم : چگونگی فرمت کردن هارد دیسک ها

اولین گام برای فرمت کردن هارد دیسک ها مراجعه به منوی دستگاه بوده که از طریق کلیک راست کردن بر روی صفحه اصلی و انتخاب آخرین گزینه موجود در منو صورت می گیرد. سپس زمانی که صفحه منو خود را ظاهر نمود مرحله دوم  یعنی  وارد شدن به سیستم اصلی پیش می آید. لذا در این قسمت کلیک کردن بر روی گزینه های AdvancedوHDD manage  به ترتیب می تواند کارکرد کاربر را پیش ببرد. فرد در حال انجام کار بعد از گذشت چند ثانیه گزینه ای با عنوان HDD به همراه دکمه اجرایی و  عددی را تقریبا در وسط صفحه مشاهده می کند. کاربرد با کمک گزینه HDD و عدد آن این فرصت را می یابد تا فرمت هارد دیسک امورد نظر خود را انتخاب کند. سپس در این مرحله از کار است که کاربر می بایست ازمنوی down drop گزینه فرمت را انتخاب نماید. بعد از انجام این مراحل زدن گزینه اجرایی لازم است. لذا همانطور که ملاحظه نمودید تغییر و یا تعویض هارد دیسک ها می توانند بازدهی و امنیت دوربین های مدار بسته را افزایش دهند.

 

 

 

This is a subheading

© Copyright wikihoming